"Régen nem (a mai értelemben vett) sztárok voltak, hanem a területükhöz értő, a hivatásuknak élő emberek. Nagyságukat a kollégák irigysége határozta meg. Kíváncsiak voltak a világra és a másik véleményére. Tudtak beszélgetni, vitatkozni és - alkalmanként az egymástól ellopott - gondolatokat, témákat kibontva sikerre vinni. Akkor még rajongani is képesek voltak, és a végsőkig harcolni egymásért."
ma: "Sztár = tévésztár, az, aki bármilyen okból sokat szerepel a képernyőn. Kapcsoljunk a celebrityket foglalkoztató megmondóműsor vagy vetélkedő egyikére, és kiderül, a különböző tévés korszakok képviselői mind ott ülnek a kamera előtt. A ráragasztott sztár címke közösséget kovácsol a nyolcvanas évek kvízmesteréből, a kilencvenes évek politikusából, a realityshow kevés túlélőjének egyikéből és a múlt heti szőke magazincicából."
konklúzió: "De azért azt érdemes megjegyezni, hogy média volt sztárok nélkül is, de sztárok csak az audiovizuálisan mediatizált tömegkommunikációban születtek meg." [origo]
ennek fényében értelmezzük újra a sztármagazin kifejezést. wuhahahahahaa.
2006.03.08. 22:48 taskaradio
2 komment
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.